Фейки, підробки, «палені» кросівки… Згідно з підрахунками GQ, сьогодні ринок контрафактного спортивного взуття становить 450 млрд. доларів. І він продовжує рости з неймовірними темпами. Найбільший попит серед фальшивого взуття мають моделі брендів Nike та Adidas. Один тільки Adidas налічує купу підробних братів-близнюків в неофіційних точках продажу. Ми розповідаємо, чому варто купувати оригінальне спортивне взуття, і даємо гайд, який врятує вас від придбання Abibas, Adadas чи навіть Adadis.
Якість
Річ у тім, що більшість відомих сьогодні брендів спортивного взуття розпочали свою історію ще на початку 20 століття. Логічно, що вони не користувались би популярністю донині, якби були незручними та калічили ноги. Все тому, що бренди витрачають купу часу на розроблення інноваційних технологій та тестування моделі. Кожен бренд виробив свій особливий рецепт із секретними інгредієнтами: високоякісні матеріали, спеціалізовані устілки та підошви. Відомі марки створюють кросівки з розрахунком на серйозні навантаження, тому вони надійніші та проходять випробування на міцність. У той час як підробки виготовляють за найкоротший термін і найменшу вартість. У контрафактних снікерсах не відтворюють технології, які бренди розроблюють роками. Головне – це візуальна схожість, яка теж здебільшого недосконала. В результаті, купуючи фейк, ви платите за синтетичні тканини, інакший крій та фарбований пластик замість металу. Найменше, чим загрожує підробка – вона матиме поганий зовнішній вигляд чи не переживе перше миття. Зазвичай копії слугують до року – в них швидко рветься верх чи стирається підошва. Тоді як тривалість життя оригіналів у середньому в п’ять разів більша.
Комфорт
Аутсоль, тобто зовнішня підошва, відповідає за зчеплення з поверхнею. Тому завдання розробників – створити підошву, яка допоможе уникнути травмонебезпечної ситуації, за якої ваші ноги ковзають. Як це зробили в Nike, які відомі своєю технологією Duralon. Це використання спеціального еластичного виду гуми, яка забезпечує зчеплення. А їхня технологія BRS 1000 передбачає використання для п’яткової зони підошви вуглецевої гуми, що відрізняється більшою жорсткістю і не стирається. Надзвичайно важливі для здоров’я ніг ортопедичні устілки та гарна повітропроникність. А надійні матеріали гарантують новій покупці довге життя. Копії кросівок лише імітують дизайн, але технологічного наповнення, звісно ж, не мають.
Гарантія
Якщо ви вже обрали заповітну пару кросівок, але побоюєтеся наштовхнутися на сумнівних продавців, є кілька способів викрити фейк.
Купувати в офіційному магазині чи на реселл-майданчику
Перевірка кросівок власноруч
Далі візуально порівняйте вашу пару з детальним фото на офіційному ресурсі бренду. Не пропускайте жодної дрібниці: логотип, шрифт, бирка, стібки, фурнітура, фірмовий візерунок підошви. Наприклад, на оригінальному логотипі Nike галочка завжди повністю закриває нижню частину літери «Е», в той час як на фальшивому логотипі вона часто лишається відкритою. Зверніть увагу і на кольори – на копії вони можуть відрізнятися. Перевірте, чи є таке забарвлення в лінійці на офіційному сайті.
Не забудьте про ярлик на язичку – порівняйте номер, зазначений на етикетці всередині кросівка з номером на коробці. Якщо це оригінал, вони мають збігатися. Інформативним є штрих-код – введіть його на платформі Upcitemdb. Якщо кросівки справжні, ви знайдете назву та зображення своєї пари. Нехай вас насторожить і те, що ваш звичний розмір вам не підходить. Офіційні компанії випускають взуття до 50 розміру, в той час як фальшиві виробники створюють лише найбільш ходові розміри.
0 comments