Контактний номер телефону
(0800) 35-07-77

Чому третина користувачів робить покупки під впливом блогерів?

Реклама завжди залишається рушійною силою будь-якого бізнесу. Проте, із зміною поколінь та технологій формати її теж зазнають змін. Традиційні рекламні кампанії вже не дають того результату, що раніше. Вектор маркетингових стратегій брендів повернувся в сторону інфлюенсерів. За даними досліджень близько 88% респондентів заявили, що довіряють порадам інших людей у виборі продукту, близько 60 % керуються рекомендаціями у соцмережах, покупки в інтернеті під впливом блогерів здійснює майже кожен третій. Чому лідери думок мають настільки потужний вплив на аудиторію? Все пояснюється особливостями взаємодії блогерів та підписників у соцмережах.

Довіра

Щоденно з'являючись у мережі, блогер стає ближчим до аудиторії, «впускає» інших користувачів у своє життя, вибудовує з ними дружні відносини. У такій атмосфері інформація про продукт сприймається значно легше, прихована реклама не носить агресивного характеру, а радше інформаційно-рекомендаційний. Користувач має можливість рекламовану річ у реальному житті, оцінити її вигляд та властивості, зробити певні висновки з досвіду лідера думок, якому він довіряє. До того, значна частина аудиторії робить свій вибір на користь того чи іншого бренду, прагнучи володіти такою ж річчю, що й авторитетна для неї особа.

 

Релевантність інтересів

Маркетологи вже дуже добре вивчили принципи, за якими працює ефективна реклама у блогерів. Кожен з інфлюенсерів збирає навколо себе певну категорію користувачів, яких об'єднують схожі інтереси, життєві принципи та погляди, рід діяльності, географія проживання тощо. Для просування конкретного продукту обирається блогер з найбільш лояльними підписниками, завдяки чому реклама магазину, закладу, товару чи інфо продукт отримує максимальні конверсійні показники. Приміром, компанія, що займається продажем спортивного харчування швидше звернеться до фітнес тренера, а виробник дитячого одягу до матусі-блогера. Окрім того, варто враховувати, що кожен лідер думок постійно контактує зі своєю аудиторією, знає її поведінку і може передбачити реакції, а тому інформативна реклама створюється таким чином, аби контент сприймався підписниками легко і без нав'язливості.

 

Форма подання інформації

Кожен з лідерів думок дотримується визначеного формату ведення блогу, який буде найбільш близьким і зрозумілим для його підписників. СММ-ники застосовують визначення «tone of voice» для цього явища. Створюючи контент для своєї сторінки, інфлюенсер дотримується свого індивідуального стилю, розмовляє з аудиторією однією мовою, у тому числі і в рекламних публікаціях. Така реклама в інтернеті не ріже око і вухо, сприймається як частина життя улюбленого блогера. Більше того, цікавий та якісний рекламний контент може трансформуватися у вірусний. Компанія, що вирішила купити рекламу у лідера думок, несподівано для себе може виявити, що публікації отримують велику кількість вподобань, коментарів та поширень, а відповідно рамки маркетингової кампанії розширилися уже на безоплатній основі.

 

Акційні пропозиції

Багато підписників зізнаються, що з цікавістю вивчають рекламний контент блогерів, адже досить часто магазини пропонують привабливі бонуси та промокоди аудиторії інфлюенсера. Психологія реклами побудована на стимуляції таких людських інстинктів як страх, бажання подобатися, жадібність тощо. У такому випадку бажання придбати товар за економною пропозицією грає маркетологам на руку.

 

Відсутність блокувань

Покоління мілленіалів зовсім по-іншому сприймає будь-яку рекламу. Покупки здійснюються більш усвідомлено, частка імпульсивних придбань стрімко знижується. Обираючи ту чи іншу річ, клієнт шукає інформацію про неї, відгуки реальних споживачів, огляди. Реклама магазину одягу чи будь-яких інших товарів на улюбленому сайті швидше дратуватиме, аніж приваблюватиме. Дослідження показують, що понад 600 млн користувачів використовують додаток Adblock, аби нав'язливі ролики не відвертали увагу. Окрім того, в маркетингу з'явилися такі поняття як «рекламна глухота» та «банерна сліпота». Відвідувачі сайтів не помічають традиційної реклами, не реагують на неї і не запам'ятовують. Водночас реклама в соціальних мережах на сторінках блогерів спрацьовує абсолютно протилежно. Вона сприймається не як нав'язлива пропозиція, а як користувацький досвід. Навіть інформація про продукт, у якому наразі немає потреби, відкладається у комірчинах мозку і дістається звідти при необхідності.

 

Зворотний зв'язок

Традиційний інтернет маркетинг використовує способи і методи для просування продукції на ринку, знайомства аудиторії з брендом, укріплення його іміджевого статусу. Він дозволяє інформувати споживача, але не дає змоги отримати зворотний зв'язок. Інфлюенс маркетинг – можливість відстежувати реакції споживача, з'ясувати наявні заперечення, слабкі сторони. Запитання в особистих переписках, коментарі – ефективний канал зв'язку з реальними та потенційними клієнтами.

Сучасна реклама зазнала певної трансформації. Користувач краще сприймає рекомендації лідерів думок, ніж пряму рекламу брендів. Саме тому співпраця з інфлюенсерами стає все більш популярним каналом просування продукту. Не можна не враховувати і ціни на рекламу в блогерів. Бюджет подібної кампанії не такий великий, як для інших маркетингових способів. Особливо це стосується нано- і мікроблогерів. При цьому ER (індекс взаємодії) для інфлюенс маркетингу значно вищий. Головним моментом цієї стратегії є грамотний підбір профілю для співпраці. Чим уважніше буде вивчена аудиторія блогера, детальніше прописане технічне завдання, тим більша ймовірність отримання хорошої конверсії.

      Додати коментар

      Онлайн
      Ми використовуємо Cookies, щоб користуватись сайтом було зручніше.